WORKSHOP, ORGANİK YAŞAM FESTİVALİ 2017

İzmir’ de festivallerin ardı arkası kesilmiyor.

Workshopların ve katılımların son derece aktif ve yoğun olduğu programlarda  2 gün boyunca ben de eğitmen olarak oradaydım.

İstanbul, Antalya, Eskişehir, Adana, Manisa, Aydın ve İzmir’in uzak yakın çeşitli yerlerinden gelen katılımcılarımın 2 gün boyunca gerçekleşmiş olan workshoplarıma göstermiş olduğunuz mükemmel katılım için sonsuz teşekkür ederim 🙏🏻İlk gün “Sağlıklı Baharatlı Barlar” ve ikinci gün ise “Raw Enerji Trüfleri” hazırladık. Raw Beslenme hakkında sohbet ettik.

İzmir Arena’ da gerçekleşen festival için alan dolu dolu kullanılmak istenmiş bu yüzden bölümlerde ve standlarda kopukluklar yaşandı bana kalırsa. Ancak buna rağmen ekibin bitmeyen enerjisi herkese enerji verdi.

Katılımcıların yoğun olması sebebiyle küçük topları bile 2′ ye bölmek zorunda kaldığımız enerji trüfleri…

Workshopların yanı sıra söyleşiler de bir o kadar dikkat çekiciydi. Sanırım bir pastacının en yakın dostlarından birisi de diyetisyeni olmalı. Beni kilo almaktan kurtaran ve destek olan bir diyetisyenim var evet, Gizem’den bahsediyorum. Kendisi, aktif olarak mesleğini yapmasının yanı sıra online diyet programları uygulayan bizlerin de sağlıklı kilo vermesini sağlayan biridir.  “Raw Food Beslenme” hakkında şahane bir söyleşi verdi, sevgili @dyt.gzmslnlz tarafından çokça bilgilendik…

Aynı zamanda fotoğrafçılık, yoga, organik beslenme, organik tarım gibi pek çok konuda söyleşilere katılma şansı yakaladık ki bu gerçekten festivali güzel kılan etmenlerden biriydi.

Festivalin havası müzik ve ortamı güzeldi, sosyal medya ayağında ise geliştirilebilir düzeydeydi.

Festivalin devamı olur mu bilmem ama ben pek çok güzel insanlarla tanışma fırsatı yakaladım bence hepsinden en keyiflisi de bu oldu, güzel insanlar biriktirmek… Eğer workshop’ ta yaptığımız tariflerime ulaşmak isterseniz instagram aycanummies hesabımdan ulaşabilirsiniz.

Festivalde deneyimlediğim fikirlerim de var elbet…  Siz de görüşlerini varsa benimle paylaşabilirsiniz. Benim için Festival özetle,

Organik Yaşam Festivali Olumlu Tarafları

  1. Söyleşiler
  2. Workshoplar
  3. Mekan Seçimi
  4. Organizasyon Ekibi
  5. Söyleşi Alanı
  6. Workshop için Çadırların kurulması
  7. Kapıda görevlilerin katılımcılara dağıttığı el broşürleri, (workshop ve söyleşi tarih ve saatleri gibi)

Organik Yaşam Festivali Geliştirilebilir Tarafları

  1. Reklam
  2. Sosyal Medya Ağı
  3. Stand Açacak Firma Seçimi

Sevgiyle,

Ayça

 

.