PASTACI OLMAK?

Merhaba Canlar

Bugün yeniden keşfettim çok başındayım henüz yolun biliyorum. Yok ama yok yılmak vazgeçmek yok o televizyon programları yapılacak başka yolu yok arkadaş : ) Uzun bir serüven bu. Ama ne zormuş yahu.

Öncelikle size yazarken sürekli bir silme halinde parmaklarım. Sebebi o kadar konuşmamız gerekenler var ki hangisini önce anlatmalıyım diye vazgeçip diğer konuya geçmek isteği.

Şimdi, bir kere evinize iş getiriyorsunuz hatta evinizde işi yürütüyorsunuz. Başta çok sevimli geldiğini itiraf etmeliyim. Şeker hamurları, merdaneler, kurabiye kesiciler, aa bu da olsun yok bu fazla ihtiyacım yok deyip alışverişinizi yaparsınız hem de tek tek özenle, eşinizle keyifle ama ne keyif. Başta mutfakta çalışıp kursunuzda bir güzel pekiştirmeler yaparsınız. Ohhh fıstık. Bu sırada sipariş alırsınız değmeyin keyfinize. Ee artık kalıplara sığmaz taşarsınız o zamaaaan hemmen planları yapar, arka odayı çalışma odam yapsak dersiniz. Yerleşir istediğiniz fotoğraflamaları, çalışmaları saatlerce gece gündüz demeden (hele hırslıysanız ve elinizdeki iş bitecek derdiniz varsa benim gibi:) uzuuun uzuun lalalaala şarkılarla siparişleri hallediverirsiniz.

Sonra ne mi olur? Tam olarak ifade etmek gerekirse;

— Ayça haydi gelmiyor musun bugün de! Aa yine mi pasta, ee iş bul : ) İşim bu demeniz nafile inandırıcı değilsiniz hiç söyleyeyim. Şansınızı zorlamayın : )

— Göründüğü gibi değil modelleme yapıyorum, figürler çalışıyorum, pasta, muffin, kurabiye, cupcake vs. yeni bir siparişim var, tarif yaratmaya çalışıyorum.

— O da ne Ayça senin pastaların çok güzel ne gerek var?. Bunu burada şimdilik noktalıyorum.

Bir de şu var siz kesinlikle çalışmıyorsunuz bize yalan söylemeyin : ) Ohh evde rahatsın, o pastayı ben de yaparım,

— Ayça bir kahve içelim dedik sabah akşam pasta yapıyorsun.

Canlar, bu işe girmek niyetinde iseniz istikrarlı olmakta fayda var. Hem işiniz hem kendiniz. Bu sizin işiniz ve hayatınız önce siz sonra çevrenizdekilere bunu kabul ettirmekle başlayın.

Unutmayın siz seviyorsanız herkes sever. Lütfen inanın sadece.

Ben biliyor ve tüm kalbimle inanıyorum.

Sevgiyle, Ayça

.