MASTER OF CAKE SAMSUN, AYÇA WAS HERE BABE

MASTER OF CAKE SAMSUN, AYÇA WAS HERE BABE

master-of-cake-samsıunHeyecanlı uykusuz bir hafta kolay geçmedi evet. Ama bu pozu vermek benim için hiç de zor olmadı.

IMG_5261

Zümra Hanım’ ın akıl almaz bitmeyen bir enerjisi var. Sektörde olanlar artık onu daha yakından tanıyıp biliyorlar. Kendisi Anadolu’da  bir ilki gerçekleştirme hayaliyle yola çıkan muhteşem bir kadın. Sağdaki Zümra Hanım, soldaki de can Ebru Savaş.

master of cake samsun2

Otobüsle İzmir’ den gelen birbirinden tatlı insanlarla koyulduk yola. Ee tabii hepsi de “Pastacı”. Aman Tanrım gülüş cümbüş böylesini aklımın ucundan bile geçirmezdim. Şen şakrak ama maalesef fazla konuşmaktan uykusuzluk olsa da mutlu bir otele varış anı yaşandı. Hemen iner inmez otobüsten fotoğraf çekilinir fotoğraf şart.

master of cake samsun

Ve kaldığı yerden eksikleri tamamlamaya çalışılır. Dört dörtlük olmalı herşey. Sen yok Barselona yok Amsterdam, aman bir daha ibiza’ ya gelinmez de, gez tabii hehe, böyle şapa oturursun dediğim anda nihayet tamamdır. Hazır Amsterdam demişken, orada da görüp ismini bilmediğim ama bayıldığım bir çiçeği, yarışmada görünce bu tesadüf olamaz dedim. Ki bu çiçekler birinci oldular.master of cake samsun3

Bir yarışmada jüri önemli, jüri mühim. Kimler yoktu ki, sağ baştan say : ) Öyle sıralı filan değil yüreğimde, yerleri ayrı her birinin ki hepsi bunu iyi bilir. Figür eğitimi aldığım, kadın bu işi biliyor abi dedirten Chef Tuba Geçkil, canım arkadaşım ilk ve en güzel destekçim Çiçek Ayşem’ mim Chef Ayşem Öztaş , bildiklerini sakınmadan paylaşan Ebrum Chef Ebru Savaş, pıtı pıtı mütevazi şirin pıtı pıtı pıtırcık Nilivanilli Chef Nilay Bektaş Mağaralı, adalet timsali Chef Kadir Kantar.

Valla güzel bir jüri olmuş demiştim gitmeden, hiç de pişman olmadım söylediğimden. Her yarışmanın zorlukları, aksilikler olacak elbet. İlkinin yapıldığı bir yarışmada hele hele… İnanıyorum bir sonraki çok çok daha başarılı olacaktır.

master of cake samsun5

Kahvaltımızdan şahane İzmir ekibi güzel bir kahvaltı etkinliği, beraberinde workshoplar derken değerlendirmelerin sonuçları açıklanacağı o an geldi çattı. Saat 17:00. Yani evet jüriler durmaksızın çalışıp, ciddi elemelerden geçirdikten sonra kararlarını açıkladıkları pastalarımızın yanına gittik. master of cake samsun1

Madem benzetme figürü çalışıyoruz. Rock’ n roll kralı yapalım değil mi ama?

Ee biraz uğraştık tabii. Yok yahu bayağı uğraştım 20 kafa yaptım. Resmen Elvis’ i kafaya taktım. Ara ara babamla görüştüm klasik “kızım olmuyorsa, ben yaptırayım onu, ya da bırak oldu bitti, ne olacak yani” hiçbirşey onun kızını üzemez 🙂 Buradan sevgili babama sesleniyorum “Babacım hayat öyle değil, gerçekten bak, ben senin ufak kızınım da eşek kadar oldum. Hayat kontenjan sıkıntılarıyla dolu yer kalmadı denmesine tahammülüm yok, bilirsin (not. cevap hakkı doğmuştur babama evet, boşver, görene kadaaaar.

Elvis… Kabul etmeliyim çok uğraştırdı ama sonuç mutluluk verici oldu.

Aslında neredeyse yaşadığımız en sıkıntı dediğimiz an buydu. Sonuçlar pastalarınızın önündedir açıklaması geldiğinden teşhir alanına 200 kişinin hızlıca içeriye girmeye çalışması biraz şaşırtıcı oldu. Sonuçların asıldığı bir sonuç listesi daha güzel olurdu. Ama dediğim gibi böyle aksiliklerin olması daha güzellerinin garantisi olacaktır. master of cake samsun4

Yarışmaya katılan bu Elf’ i çok sevmiştim. Eserin kimin olduğunu bilmiyorum. Eğer bana yorum kısmında yazabilirseniz, çok sevinirim. Siz de evinizde beslemeyi düşündüğünüz bir Elf hayali kuranlardan mıydınız yoksa? Sizce de çok tatlı değil mi?

Bendeniz “aycanummies”, Elvis benzetmesiyle 3.lük bronz ödülü aldı.

bronz madalya samsunFotoğraflama işi eve döndüğümde olduğu için Elvis’ im biraz tahribata uğradı tabii, o yüzden kusuruma bakmayın. Artık yarışmalara gitmeden önce, mutlaka fotoğraf çekmem gerektiğini de öğrenmiş oldum.  İşte huzurlarınızda.

Ta ta ta daaaaaaaamelvis-presley-pasycake-of-samsun-7elvis-presley-pasta-cake-of-samsun-1

Siz de fikirlerinizi benimle paylaşmayı, yorum yapmak, soru sormak isterseniz bloguma üye olmayı unutmayın ki yazılarınız isimsiz çıkmasın.

Gün içerinde gerek siprişlerimi hazırlarken gerekse tariflerimi uygularken, hazırlık aşamaları ve püf noktalarını paylaşıyorum.  Paylaşımlarımı izlemek isterseniz, instagram hesabımı takibe alabilirsiniz. Sizlerle tanışmak, yeni fikirler üretmek için sabırsızlanıyorum.

Sevgi ve afiyetle,

Ayça

.